• Şeffaf Ters Projeksiyon Filmi
  • Şeffaf Ters Projeksiyon Filmi
  • Şeffaf Ters Projeksiyon Filmi

Teknik Özellikleri Kalınlık : 100 μm
Film Genişliği : 1524 mm
Ekran Yansıma Oranı : %88
Işık Tutulumu : %33.5
Işık Giriş/Çıkış Oranı :5
Bakış Açısı : 150°,
Kontrast : 200:1
Sertlik : 3 H
Karakteristiği : Geniş Bakış Açısı
UV Tutulumu : %99
Kullanım Alanları :
3D Efektleri,
Hologram Uygulamaları,
Cam Reklamları,
Dokumatik Ekran

Şeffaf - Hologram Ters Projeksiyon Filmi

Şeffaf filmlerimiz özellikle vitrin camlarında, dışarıdan bakan müşterilerin vitrinde olan ürünleri görmelerinin gerekli olduğu durumlarda kullanılırlar. AVM lerde, pasajlarda, güneş ışığı almayan cadde ve sokaklarda kullanılırlar. Öğlenden sonra ya da akşam hava kararmaya başlayınca kullanılırlarsa alınacak verim artar.

Kontrastın en düşük, ışık geçirgenliğinin en fazla olduğu film çeşididir. Bu nedenle ortam ışığının en az olduğu yerlerde kullanılması tavsiye edilir. Güneş ışığının karşıdan geldiği, ortamın yoğun ışık altında olduğu lokasyonlarda yapılan uygulamalardan yüksek verim beklenmemelidir. Bu gibi durumlarda kullanılacak projeksiyonların ansilümen güçlerinin yüksek olması tercih edilmelidir.

3D animasyon ve hologram uygulamalarının vazgeçilmez filmidir. Okullarda yaygın şekilde yapılmaya başlanan 3D Hologram film uygulamalarında kullanılan bu film çeşidimiz, filmi izleyen seyircilerin kendilerini adeta filmin içinde hissetmelerini sağlamaktadır. Genel uygulama şeffaf bir  pleksi glass üzerine filmin uygulamasıyla gerçekleşmektedir. Arkadan yansıtılan uygun ansilümenli bir projeksiyon cihazı ile istenilen hologram görüntü film üstünde elde edilmektedir.

Şefaf film uygulamalarında dikkat edilmesi gereken en önemli husus, uygun ansilümenli bir projeksiyon cihazı seçimidir. Uygulanan ekran büyüklüğü ve ortamdaki ışık kuvveti  ansilümen gücünün belirlenmesinde  çok önemli rol oynar. Şeffaf filmlerin ışık geçirgenliğinin çok fazla olduğu unutulmamalıdır. Küçük bir ekrana çok yüksek ansilümen güçlü bir projeksiyon cihazı seçilmemelidir. Işığın tutulum gücünün en az olduğu film çeşidi olduğu için ,olması gerekenden yüksek ansilümenli bir projeksiyon cihazı kullanılırsa, filmden süzülen ışık karşı cepheden bakan insanlar tarafından görülebilir. Sadece şeffaf filmlere has olan bu özellik nedeniyle, şeffaf ters projeksiyon filmi uygulamalarında karşıdan bakan insanların direk gözlerine gelen projeksiyon ışığından rahatsızlık duymamaları için, projeksiyon cihazları tabandan yada tavandan keystone özellikli projeksiyon cihazları ile 40-45 derecelik açılarla verilmelidir.   Uygulama yapılan her yerde bu açı ışık durumuna göre değişkenlik göstereceği için, uygulayıcı deneme yanılma yoluyla uygun açıyı kendisi tesbit etmelidir.  Şeffaf film uygulamalarımızda bu açı ve uygun ansilümen gücü seçimine dikkat edersek istenilen başarıyı rahatlıkla elde etmiş oluruz.